Połączenie szyfrowane
- SSL
 
 
 
System zgłoszeń
 
 

dane firmy

 
Nazwa firmy:
LH.pl Sp. z o.o.
 
Adres:
ul. Pamiątkowa 2/56
 
 
61-512 Poznań
 
NIP:
783-171-15-17
 
NIP-EU:
PL 7831711517
 
KRS:
0000503852
 
Telefon:
+48 (61) 624 00 00
 
E-mail:
 
 

o firmie

 
Na rynku usług hostingowych istniejemy od roku 2004. Od tego czasu udało nam się zdobyć uznanie rzeszy klientów. Wraz z rozwojem firmy, duży nacisk kładliśmy na stabilność oraz niezawodność naszych usług. Udało nam się uzyskać wysoki/bardzo wysoki poziom usług w wymienionych kategoriach, jak i wielu innych (m. in. poziom obsługi klienta). Odzwierciedla się to w wynikach sprzedaży. Z każdym kolejnym rokiem podwajaliśmy ilość obsługiwanych na naszych serwera domen ".pl", co jest dobrym wyznacznikiem wzrostu utrzymywanych na naszych serwerach stron. Nie zamierzamy jednak poprzestawać na obecnym poziomie usług, ponieważ widzimy dalsze pole do poprawy naszych możliwości.
 

historia rozwoju

 
Od roku 2004 nasze usługi były oferowane pod marką Xon.pl. W kolejnych latach następował dynamiczny rozwój naszej firmy oraz polepszanie jakości usług. W roku 2005 wszystkie nasze serwery zostały przeniesione z USA do Europy. Od 2006 roku korzystamy tylko z usług niemieckich firm, jako świadczących usługi na najwyższym poziomie oraz (co ważne) na bardzo wysokim poziomie niezawodności. Jest tak z uwagi na m. in. mnogość dostępnych na rynku niemieckim dostawców łączy i prądu. W 2006 roku przejęliśmy markę Foxnet.pl, która stopniowo została przeniesiona na nasze serwery. W roku 2009 wszystkie nasze serwery zostały zamienione znacznie wydajniejszymi platformami wielordzeniowymi opartymi o procesory firmy Intel oraz 64-bitową architekturę systemową. W tym roku zmieniliśmy także markę, pod jaką oferowane są wszystkie nasze usługi, na: D2.pl.
 

serwerownia

 
Współpracujemy z jedną z największych i najnowocześniejszych serwerowni w Europie. Stabilność i jakość oferowanych przez nią usług zapewniona jest na wielu etapach. Poczynając od źródeł prądu, które są dodatkowo zabezpieczone zasilaczami UPS i generatorem prądu napędzanym silnikiem diesla. Przez zabezpieczenia przeciwpożarowe wykrywające wszelkie podejrzenia pożaru oraz w razie potrzeby szczelnie odcinające dopływ tlenu do pomieszczeń. Po systemy monitoringu z rejestrowaniem i systemy autoryzacji dostępu do pomieszczeń. Na klimatyzacji oraz co najważniejsze różnorodnym wpięciem serwerów do internetu skończywszy. Aktualnie serwerownia posiada łącza do 10 operatorów o łącznej przepustowości 92Gbit/s.
 

serwery

 
Wszelkie nasze serwery skonfigurowane są w sposób jednolity i posiadają te same parametry sprzętowe. Pozwala to podnieść stabilność naszych usług (przez uniknięcie nadmiaru wielu niepotrzebnych błędów) oraz zmniejsza koszty administrowania serwerami. Jedyna różnica jaka zachodzi pomiędzy częścią serwerów to panel administracyjny, o który są oparty. Część z serwerów jest oparta o DirectAdmin (zalecany panel), a część o cPanel. Jeżeli chodzi o system operacyjny to wszystkie nasze serwery są oparte o 64-bitowy odpowiednik serwerowej wersji RedHat o nazwie CentOS. Natomiast wśród parametrów sprzętowych warto wyróżnić 4-rdzeniowe procesory Intel Core i7-920 z HT. Są one widziane w systemie jako układ 8-procesorowy. Do tego każdy serwer wyposażony jest w 8GB szybkiej pamięci RAM (DDR3) oraz podwójne dyski 750GB SATA-II. Dzięki temu nasze usługi są nie tylko stabilne, ale również bardzo wydajne, co pozytywnie wpływa na działanie stron.