Połączenie szyfrowane
- SSL
 
 
 
System zgłoszeń
 
 

aktualności

 

D2.pl zostaje częścią grupy LH.pl

2016-02-23
Informujemy, że D2.pl zawarła Umowę o współpracy z LH.pl Sp. z o.o. na mocy, której LH.pl będzie zajmować się obsługą dotychczasowej działalności hostingowej D2.pl.
LH.pl będzie zapewniać usługi, które posiadają Państwo w naszej firmie na takich samych warunkach. Ponadto będą Państwo mogli korzystać z wielu udogodnień oferowanych przez LH.pl np. bezpłatna pomoc techniczna przez email, telefon, livechat czy też dodatkowe usługi w atrakcyjnych cenach.

W oddzielnej wiadomości LH.pl przekaże Państwu dane logowania do dodatkowego panelu zarządzania usługami w LH.pl. Zmiany nie niosą ze sobą żadnego zagrożenia bezpieczeństwa danych lub ciągłości świadczenia usług. Okresy wygasania usług pozostaną także niezmienione.

Firma LH.pl świadczy usługi w zakresie web hostingu, cloud i rejestracji domen nieprzerwalnie od 2004 roku dla ponad 20 000 abonentów. Zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z LH.pl, gdyż jesteśmy przekonani, że tak doświadczony i wyspecjalizowany dostawca będzie zapewniać dla Państwa usługi na najwyższym poziomie.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z nami lub z LH.pl: info@lh.pl, 61 624 00 00.

Z poważaniem,
Zespół D2.pl
w porozumieniu z LH.pl
 

Udostępnienie PHP 5.6 oraz 7.0

2016-01-03
Na serwerach udostępnione zostały najnowsze wersje PHP. Zalecamy zmianę domyślnego PHP 5.3 na wersję 5.6, a jeżeli Pańśtwa strona jest kompatybilna z PHP 7.0 to warto ją zastosować - strony generują się 2 krotnie szybciej!
Na wszystkich serwerach udostępnione zostały najnowsze wersje PHP: 5.6 oraz 7.0. Wersja 5.6 zastąpiła na serwerach wersję 5.5 (zmiany pomiędzy nimi nie były znaczące). Zalecamy zmianę domyślnego PHP 5.3 na wersję 5.6, a jeżeli Pańśtwa strona jest juz kompatybilna z PHP 7.0 to warto ją zastosować - zmniejszenie czasu generowania skryptów jest prawie 2 krotne!

W celu zmiany wersji PHP na 5.6 należy do pliku .htaccess w katalogu strony (zwykle public_html) dodać poniższą linijkę:
AddHandler application/x-httpd-php56 .php
Wersja PHP 5.6 dostępna jest od dluższego czasu, w związku z tym większość popularnych skryptów jest z nią kompatybilna. Jeżeli w  ostatnim roku aktualizowali Państwo stronę to powinna być ona kombatybilna z PHP 5.6.

Niedawno udostępniona została również nowa wersja PHP 7.0. W stosunku do wcześniejszych wersji zauważalny jest znaczący wzrost wydajności - przełączenie na PHP 7.0 zwykle ok. 2 krotnie skraca czas generowanie strony i/lub zwiększa 2 krotnie liczbę możliwych do obsłużenia użytkowników. Zmian w PHP 7.0 w stosunku do wcześniejszych wersji jest więcej, dlatego warto wcześniej zaktualizować skrypt strony do najnowszej wersji (co raz więcej z nich jest już kompatybilna z tą wersją PHP). W celu zmiany na PHP 7.0 należy do pliku .htaccess w katalogu strony/skryptu (zwykle public_html) dodać poniższą linijkę:
AddHandler application/x-httpd-php7 .php

Od 01.02.2016 rozpacznie się zmiana domyslnego PHP na serwerach z 5.3 na 5.6, dlatego zalecamy wcześniejsze zaktualizowanie stron oraz przetestowanie ich kompatybilności z tą wersją. Jeżeli Państwa strona nie jest z nią kompatybilna do prosimy w jej katalogu dodać do pliku .htaccess linijkę:
AddHandler application/x-httpd-php53 .php
Ustawi ono w sposób stały wersję 5.3 jako domyślną i zmiana z naszej strony nie wpłynie na wersję ustawioną na Państwa koncie.

Jednocześnie informujemy, że z dniem 31.01.2016 zakończona zostanie obsługa PHP 4.4. Jeżeli gdziekolwiek jeszcze mają Państwo ustawioną tę przestarzałą wersję to prosimy o jej zmianę na PHP 5.3 lub ewentualnie PHP 5.2 (na chwilę obecna pozostaje jeszcze dostępne). 


Z poważaniem,
Zespół D2.pl

 

Nowe pakiety Reseller

2015-05-19
Wprowadzona została nowa oferta pakietów Reseller. Zmieniła się pojemność kont, liczba możliwych subkont oraz wprowadzone zostały krótsze okresy rozliczeniowe
Wprowadzona została nowa oferta pakietów Reseller. W stosunku do
wcześniejszych pakietów zmieniła się pojemność kont, liczba możliwych subkont
do założenia oraz wprowadzone zostały krótsze okresy rozliczeniowe: miesięczne,
kwartalne. Pełną ofertę znajdą Państwo na stronie: http://d2.pl/reseller/

Dotychczasowe pakiety Reseller50 i Reseller100 zostały zastąpione przez pakiet
ResellerStarter. Posiada on 20GB pojemności, 100GB limitu transferu na miesiąc
oraz limit 10 subkont w pakiecie. Kwota przy płatności rocznej wynosi 299zł
netto.

Pakiet Reseller250 zostaje zastąpiony przez pakiet ResellerMedium z 50GB
pojemności (wzrost z 40GB), 250GB limitu transferu miesięczne i maksymalnie
20 subkont.

Pakiet Reseller500 zostaje zastąpiony przez pakiet ResellerPro z 100GB
pojemności (wzrost z 80GB), 500GB limitu transferu i limitem 40 subkont.

Wprowadzony zostaje nowy pakiet ResellerVip z 200GB pojemności, 1000GB
transferu miesięcznie i pakietem 100 subkont.

Dla każdego z pakietów można powiększyć liczbę możliwych do założenia
subkont. Pakiet dodatkowych 10 subkont (ponad limit) kostuje 150 zł rocznie,
90zł półrocznie, 50zł kwartalnie lub 20zł miesięcznie (ceny netto).

Jednocześnie informujemy, że do końca czerwca planowana jest migracja
wszystkich usług na serwery oparte o platformę/system CloudLinux, która pozwoli
wyeliminować spowolnienia działania serwera w przypadku występowania
problemów na jednym/kilku kontach na serwerze. Planowana jest także zmiana
domyślnej wersji PHP na 5.6. O wszelkich zmiach będziemy Państwa informować
z odpowiednim wyprzedzeniem.

Z poważaniem,
D2.pl